Góry

Szwajcaria Saksońska

Szwajcaria Saksońska (oficjalnie znana jako Górne Łużyce) leży w obrębie wyżynnego pasma górskiego Wyżyny Saksońskiej, w południowo-wschodnich Niemczech. Nazwa regionu pochodzi od Adriana Zingga (1699-1773), szwajcarskiego malarza, który urodził się w Aarau, a od 1736 r. do śmierci mieszkał w Dreźnie. Zingg, nostalgik za ojczyzną i zachwycony tutejszymi krajobrazami, nazwał region Szwajcarią Saksońską. Nazwa ta szybko przyjęła się wśród mieszkańców i turystów odwiedzających te tereny. 

Co warto zobaczyć w Szwajcarii Saksońskiej? 

Najbardziej znanym obiektem w Szwajcarii Saksońskiej jest most Bastei, który można uznać za symbol regionu. Inną ciekawą atrakcją jest twierdza Konigstein, wznosząca się ponad 240 metrów nad poziomem przepływającej nieopodal rzeki Łaby. To, co jednak zachwyciło nas najbardziej, znajduje się w okolicach uzdrowiska Bad Schandau. Są to fantastyczne skalne miasta, których, jeśli wierzyć mapom, jest tu co najmniej kilkanaście. My opiszemy Wam tylko dwa, które udało nam się odwiedzić.

Szwajcaria Saksońska – noclegi 

Noclegi Szwajcaria Saksońska dostępne są zarówno w centrum i w pobliżu lotniska, jak i w mniej popularnych dzielnicach czy regionach.

 Dzięki temu można wybrać noclegi Szwajcaria Saksońska w dogodnej lokalizacji w zależności od dalszych planów. Poza tym turyści znajdą przestronne i komfortowo urządzone noclegi z wieloma udogodnieniami, w tym tanie hostele podczas kilkudniowego city breaku.

Gdzie szukać noclegów w Szwajcaria Saksońska?

Noclegi w Szwajcarii Saksońskiej można rezerwować online i za pośrednictwem porównywarek cenowych. Rezerwacji dokonuje się dla obiektów zweryfikowanych pod względem zakwaterowania, co oznacza, że po przyjeździe do Saxon Switzerland zakwaterowanie jest przygotowane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. 

Płatność za wybrany pokój odbywa się za pośrednictwem bezpiecznego systemu PayU lub kartą kredytową. W przypadku rezygnacji z wyjazdu, przysługuje Ci prawo do bezpłatnego anulowania rezerwacji noclegu Saxon Switzerland. Termin bezpłatnego anulowania rezerwacji podawany jest podczas wyszukiwania obiektu.

Kim jestem?

Moje teksty

Cześć! Jestem Wiktoria i uwielbiam poznawać nowe miejsca. Podróże to moja pasja - nic nie sprawia mi większej frajdy niż pakowanie plecaka i wyruszanie na szlak, by odkrywać cuda natury i zabytki z różnych zakątków globu. Mam nadzieję, że moje wpisy zainspirują Cię do własnych wojaży i pokażą, jak wiele piękna czeka na odkrycie!