Porady

Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w Polsce

Zbliża się dzień Waszego ślubu? Zastanawiacie się, jakie miejsce na plener warto wybrać? Gdzie będzie najbardziej romantycznie i bajkowo? W Polsce jest wiele pięknych lokalizacji. Podstawą do odnalezienia najlepszej jest dokładne określenie swoich oczekiwań. Poznajcie 8 najciekawszych miejsc na sesję ślubną, które uwielbiają nie tylko fotografowie, ale przede wszystkim pary młode.

Najpiękniejsze miejsca na ślubny plener

Ciężko wyobrazić sobie uroczystość zaślubin bez sesji zdjęciowej. To dopełnienie tego ważnego wydarzenia i najlepsza pamiątka, która w postaci uchwyconych, wyjątkowych kadrów pozostanie z nami na zawsze. Jakie miejsca są najpiękniejsze na ślubny plener? Gdzie warto się udać, aby skorzystać z piękna natury? Są nimi poniższe lokalizacje:

 • Plaża Ciszyca nad Wisłą
 • Pałac w Radziejowicach
 • Góra Miedzianka
 • Wrzosowisko Mostówka
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
 • Dolina Kościeliska
 • Nosal.

Plaża Ciszyca nad Wisłą

Plaża Ciszyca nad Wisłą zaliczana jest do jednej z większych dzikich plaż. Znajduje się zaledwie 10 km od Warszawy. Pół godziny jazdy autem z centrum wystarczy, by trafić w to urokliwe miejsce, które widokami może konkurować z tymi znad morza. Niektórzy porównują je do obrazków wprost z Malediwów. Cisza, spokój, szeroka piaszczysta plaża, bliskość rzeki i zieleni- wszystko to jest doskonałym tłem na plener ślubny. Plaża Ciszyca cieszy się największym zainteresowaniem szczególnie w sezonie letnim.

 • Województwo: mazowieckie

Pałac w Radziejowicach

Radziejowice są niewielką miejscowością znajdującą się na Mazowszu. Pałac, który się tam mieści, urzeka swoją klasycystyczną architekturą.Został zbudowany w 1680 roku przez prymasa Michała Radziejowskiego. Stare mury mają w sobie coś magicznego. Doskonale nadają się na tło do sesji ślubnych dla miłośników stylu glamour z akcentami rustykalnymi. Warto dodać, że Pałac w Radziejowicach niejednokrotnie pojawiał się w polskich filmach i serialach, co świadczy o wyjątkowości tego miejsca.

 • Województwo: mazowieckie

Góra Miedzianka

Góra Miedzianka to kolejna niepowtarzalna lokalizacja, idealna na ślubne sesje zdjęciowe. Jest niewielkich rozmiarów szczytem w Górach Świętokrzyskich mierzącym 354 m n.p.m. Zaliczana do jednego z najbardziej malowniczych miejsc. Cudownie wygląda szczególnie o wschodzie oraz zachodzie słońca. Za sprawą promieni słonecznych skały sprawiają wrażenie, jak gdyby posiadały miedzianą barwę. Takie widoki genialnie sprzyjają uchwyceniu niezapomnianych kadrów na łonie natury.

 • Województwo: świętokrzyskie

Wrzosowisko Mostówka

Wrzosowisko Mostówka to mieszczące się pod Warszawą niezwykłe i bardzo romantyczne miejsce, wywołujące niezapomniane wrażenia. Zaliczane jest do jednego z największych, zarazem najurokliwszych wrzosowisk, jakie można spotkać w Polsce. Obszar obejmuje ponad 400 ha. Niektórzy porównują je do scen z filmu “Wichrowe Wzgórza”. Bajkowy świat, do którego potrafi nas przenieść sprawia, że jest idealną lokalizacją na niepowtarzalne sesje plenerowe.

 • Województwo: mazowieckie

Jezioro Zegrzyńskie

Jezioro Zegrzyńskie znajduje się w okolicach Warszawy. Jest niezwykle urokliwe i malownicze. W sezonie letnim przyciąga wielbicieli pięknej pogody i relaksu nad wodą. Jest także doskonałym miejscem na sesje ślubne. Dwoje zakochanych, bliskość natury, cisza, romantyczna sceneria nad jeziorem, pośród lasów to idealna sceneria do kadrów dla świeżo upieczonych małżonków. Czułe kadry będą niezapomnianą pamiątką na zawsze.

 • Województwo: mazowieckie

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Sesja ślubna w warszawskim Centrum Nauki Kopernik to dość oryginalny pomysł. Jest jedną z ulubionych lokalizacji fotografów, jak i nowożeńców. Konstrukcja Centrum i jego otoczenie są niesamowicie fotogeniczne. Dają szerokie pole do popisu, w szczególności do iście minimalistycznych kadrów skupiających się głównie na parze młodej. Nowoczesne, a zarazem intymne zdjęcia na takim tle zachwycają różnorodnością i estetyką. Dodatkowo młodzi mogą liczyć na swobodę, spokój i ucieczkę od zatłoczonej ulicy oraz gapiów.

 • Województwo: mazowieckie

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska położona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest kolejną genialną lokalizacją na sesje w plenerze. Przyciąga swoimi malowniczymi widokami. Ponadto jest miejsce spokojnym, pozwalającym cieszyć się górską naturą. Zarówno latem, jak i zimą będzie niepowtarzalną scenerią do zdjęć. Niezapomniane krajobrazy, wysokogórskie wycieczki, bliskość lasów i jezior są wyjątkowymi panoramami na plener ślubny.

 • Województwo: małopolskie

Nosal

Nosal jest szczytem reglowym położonym na wysokości 1206 m w Tatrach Zachodnich, niedaleko Zakopanego. To nie tylko interesujący punkt na mapie gór, ale także ciekawe tło do fotografowania na nim młodych par. Widoki, które rozpościerają się po wejściu na ten szczyt, sprawiają ogromne wrażenie. Możemy dostrzec m.in. panoramę Giewontu. 

Niesamowita fauna i flora Tatr tworzy bardzo romantyczną sceerię dla sesji ślubnych. Kadry będą przepiękne i chwytające za serce. Nie ma nic piękniejszego niż widok młodej pary w eleganckich strojach na szczycie Nosala.

 • Województwo: wielkopolskie
Kim jestem?

Moje teksty

Cześć! Jestem Wiktoria i uwielbiam poznawać nowe miejsca. Podróże to moja pasja - nic nie sprawia mi większej frajdy niż pakowanie plecaka i wyruszanie na szlak, by odkrywać cuda natury i zabytki z różnych zakątków globu. Mam nadzieję, że moje wpisy zainspirują Cię do własnych wojaży i pokażą, jak wiele piękna czeka na odkrycie!