Porady

Zaręczyny w Zakopanem

Jeśli chcesz oświadczyć się w Zakopanem i zapamiętać to wydarzenie na całe życie, najlepszą opcją jest zorganizowanie oświadczyn w restauracji górskiej lub na jej tarasie. Zaręczyny w Zakopanem będą niezapomnianym momentem. Jeśli jednak chcemy oświadczyć się w stolicy Tatr, warto zastanowić się, gdzie dokładniej to zrobić. Gdzie można zorganizować oświadczyny? W hotelu lub spa? Może w góralskiej restauracji lub na w górach? 

Zaręczyny w Górach 

Zaręczyny w górach są bardzo oryginalnym pomysłem. Jeżeli czytasz ten artykuł, to pewnie nie jesteś zaprawionym taternikiem. Poniżej znajdują się 

  • Rusinowa Polana – jeśli zastanawiasz się, gdzie oświadczyć się zimą i szukasz malowniczego miejsca, ale obawiasz się zbyt wymagającej trasy, szlak w kierunku Rusinowej Polany to dobre rozwiązanie. Droga ma łagodny przebieg i nie jest wymagająca, a na jej końcu czeka rozległa hala z ławkami i niesamowitym widokiem na Tatry Wysokie.
  • Hala Gąsienicowa – jest pięknych krajobrazów i niezbyt forsownej trasy. Co prawda, aby dostać się na Halę Gąsienicową trzeba się trochę powłóczyć, ale nie jest to wymagający szlak. Na jego końcu czekają na Was charakterystyczne szałasy pasterskie i piękny widok na Kościelec.
  • Kasprowy Wierch – Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów, wznoszący się nad doliną rzeki Wisły o wysokości szczytowej 1864 m n.p.m. Po raz pierwszy wszedł na niego Ignacy Domeyko w 1847 roku. Na Kasprowy Wierch można dotrzeć pieszo ze Szczyrzyca i Zakopanego lub kolejką linową z Morskiego Oka lub najwyższego punktu w Polsce w Tatrach – Rysów (2399 m).

Zaręczyny w restauracji 

W Zakopanem jest wiele romantycznych restauracji.. Jeśli chcesz zaręczyć się w Zakopanem, wystarczy, że zarezerwujesz stolik w restauracji na romantyczną kolację, zamówisz pokój w hotelu i zaplanujesz wędrówkę po górach.

Kim jestem?

Moje teksty

Cześć! Jestem Wiktoria i uwielbiam poznawać nowe miejsca. Podróże to moja pasja - nic nie sprawia mi większej frajdy niż pakowanie plecaka i wyruszanie na szlak, by odkrywać cuda natury i zabytki z różnych zakątków globu. Mam nadzieję, że moje wpisy zainspirują Cię do własnych wojaży i pokażą, jak wiele piękna czeka na odkrycie!