Szwajcarskie bajeczne pociągi znów zapraszają. Bernina Express i Glacier Express czekają na nas!

Szwajcarskie bajeczne pociągi znów zapraszają. Bernina Express i Glacier Express czekają na nas!

  • Admin
Szwajcaria znów zaprasza na niezwykłe przeżycie, jakim jest podróż Kolejami Retyckimi – pociągami Bernina Express i Glacier Express. A Biuro Podróży NH1 zaprasza Was na wspólną podróż, z której na sto, a nawet tysiąc procent wrócicie zachwyceni!

Wszyscy wiemy, jak to jest z polskimi pociągami – spóźnione, powolne, a do tego nie zawsze komfortowe i schludne. A ze szwajcarskimi pociągami Kolei Retyckich jest zupełnie odwrotnie – one chodzą jak przysłowiowe szwajcarskie zegarki.

Pociągi, do których Was zapraszamy, zawsze przyjeżdżają o czasie, są czyste. Okej, nie są demonami szybkości, ale to akurat jest celowe. W tym wszystkim chodzi o to, aby zobaczyć jak najwięcej przez okno. Bo widoki z okien pociągów Bernina Express czy Glacier Express są wręcz nieziemskie.

Bernina Express – podróż przez różne światy

Bernina Express to podróż pomiędzy włoskim miasteczkiem Tirano a szwajcarskim Chur. My zaczniemy we Włoszech.

W 4 godziny pokonamy:

  • 196 mostów
  • 55 tuneli

Widoki z panoramicznych okien nikogo nie pozostawią obojętnym. Imponujące szczyty, piękne zielone doliny, a czasem nawet tak strome zbocza, że będzie się wydawało, że jedziemy nad przepaścią. Najwyższy punkt, na jaki wjedziemy pociągiem Bernina Express, znajduje się na niebagatelnej wysokości 2253 m n.p.m.

Wiadukt Landwasser, lodowiec Palügletscher, masyw górski Bernina czy wiadukt spiralny Brusio to widoki, które zostaną Wam w pamięci na zawsze. Podczas tej jednej podróży zobaczymy zarówno lodowce jak i tropikalne palmy.
Zarezerwuj termin już dziś! Nie czekaj, gdy przygoda życia jest na wyciągnięcie ręki:

WYCIECZKA BERNINA EXPRESS

 

Glacier Express – pociągiem na lodowiec

Glacier Express to najbardziej ekskluzywny pociąg Kolei Retyckich. Nazywany jest też „najwolniejszym pociągiem pospiesznym świata”, a to dlatego, że podróż Glacier Expressem trwa 8 godzin. Wydaje się długo, ale uwierzcie nam – będzie Wam żal wysiadać na końcowej stacji.

 

Sankt Moritz wycieczka Glacier Express

 

Trasa pociągu Glacier Express wiedzie z Zermatt do St. Moritz, czyli łączy dwa bajeczne szwajcarskie kurorty. Spędzić w tych miasteczkach choć chwilę to marzenie wielu osób – my sobie to marzenie spełnimy.

 

Matterhorn wycieczka Glacier Express

 

Po drodze zaniemówicie – będziecie w stanie wydać z siebie tylko coś w stylu „och” i „ach”. Widoki na szwajcarskie Alpy będą zachwycające. W zasadzie będzie to jeden niesamowity widok z krótkimi przerwami na przejazd tunelami, co pozwoli odpocząć Waszym zauroczonym oczom.

Chętni? Oto link:

WYCIECZKA GLACIER EXPPRESS

 

Glacier Express

 
Zdjęcia: Koleje Retyckie, www.rhb.ch