Pomysłowe sposoby na bezpieczną odległość – zobacz, jak sobie radzą restauracje z całego świata

Pomysłowe sposoby na bezpieczną odległość – zobacz, jak sobie radzą restauracje z całego świata

  • Admin
Lokale gastronomiczne mogą już działać w wielu krajach, w tym w Polsce. Trzeba jednak zachować restrykcje, w tym przede wszystkim bezpieczne odległości. Właściciele restauracji stosują różne pomysły, aby spełnić te wymagania. Często są one zadziwiające.

Poszczególne kraje luzują restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Jedną z nich jest otwarcie lokali gastronomicznych. Jednak ich działanie obostrzone jest licznymi zasadami mającymi zapewnić bezpieczeństwo.

Obiad z krokodylem lub pandą

Najczęściej wykluczona  z użytkowania jest część miejsc. Niektórzy restauratorzy stosują bardzo oryginalne sposoby, aby sprostać wymaganiom i zachować odpowiedni dystans pomiędzy swoimi gośćmi. Nie ograniczają się do oznaczenia miejsc czy zabierania krzesełek, ale sadzają na nich np. pandy, krokodyle czy manekiny ludzi.

Częstym rozwiązaniem jest oddzielanie gości od siebie ściankami różnego rodzaju. Są też inne pomysły, które może nie są do końca w stu procentach skuteczne, ale na pewno efektowne, co nadaje lokalom rozgłos i przyciąga nowych klientów.

Turystyka i gastronomia czekają na coraz lepsze czasy

Branża gastronomiczna to branża ściśle powiązana z naszą – turystyczną. Wszak wizyta w miejscowym lokalu i spróbowanie lokalnych przysmaków wzbogaca doznania z każdej wyprawy turystycznej.

Jako NH1 liczymy, że sytuacja w Polsce i na świecie będzie ulegała poprawie, a co za tym idzie, będą luzowane obostrzenia również w turystyce.

Czekając na rozwój sytuacji, już proponujemy Wam kameralne wycieczki. Więcej o nich tutaj: KAMERALNE WYCIECZKI