Świat jak z Narnii. Zwiedzaj z NH1 skalne cuda – wycieczki w jeden, dwa lub trzy dni

Świat jak z Narnii. Zwiedzaj z NH1 skalne cuda – wycieczki w jeden, dwa lub trzy dni

  • Admin
Przyroda wyczarowuje prawdziwe cuda, które my możemy odkrywać. Jedne z najpiękniejszych widoków to skały. Mają zachwycające kształty, imponują formą i rozmiarami. Mamy to szczęście, że takie piękne cudeńka są całkiem blisko nas. Możesz wybrać się tam na wycieczkę nawet, jak masz tylko jeden wolny dzień.

Góry przyciągają swoim pięknem i majestatem, ale wśród nich są jeszcze dodatkowo takie perełki jak zadziwiające skalne formacje. Jakby żywcem wyjęte z innych światów. Całkiem blisko, na południu Polski i tuż za południową granicą, są skalne miasta. Są tak wyjątkowe, że posłużyły za scenerię do kręcenia licznych filmów, w tym „Opowieści z Narnii”.

Nawet, jak macie tylko jeden wolny dzień, możecie zwiedzić te cudeńka. A mamy też wycieczki dwudniowe i trzydniowe.

Skalne Miasto w jeden dzień

W miejscowości Adršpach w Czechach, tuż za polską granicą znajduje się niezwykły kompleks skalny. Tak niezwykły, że otrzymał nazwę Skalnego Miasta. To nie tyle miasto, co wręcz inny świat.

Siły natury sprawiły, że poszczególne skały przypominają rozmaite kształty: Kochankowie (Milenci), Dzban (Džbán), Starosta i Starościna (Starosta a Starostová), Głowa cukru (Homole cukru).


Choć ta wycieczka do Skalnego Miasta potrwa tylko jeden dzień, to zobaczymy wszystko, co najpiękniejsze w Skalnym Mieście. Zwiedzanie jest łatwe, szlak jest prosty do przejścia i sama wycieczka doskonale nadaje się nawet dla całych rodzin.

Zainteresowany? Kliknij tutaj i dowiedz się więcej: Wycieczka do Skalnego miasta w jeden dzień

Najpiękniejsze skały w dwa dni – Błędne Skały i Szczeliniec Wielki oraz Skalne Miasto

Gdy mamy do dyspozycji dwa wolne dni, możemy zobaczyć aż trzy niesamowite miejsca. Tym razem część z nich znajduje się w Polsce, a część w Czechach.

Jeden dzień to podziwianie skalnych cudeniek znajdujących się w Polsce – to Błędne Skały i Szczeliniec Wielki.

Błędne Skały są tak... obłędne, że wśród nich kręcono takie filmy jak „Opowieści z Narnii. Książe Kaspian”, „Przyjaciel wesołego diabła” czy serial „Dwa światy”. Jeśli zatem chcesz się przenieść w świat rodem z filmu czy baśni – musisz udać się na wycieczkę w Błędne Skały.


Błędne Skały to zadziwiający system szczelin i formacji skalnych, między którymi znajdują się bajecznie piękne korytarze. Cała trasa liczy sobie kilkaset metrów, a niektóre szczeliny mają kilkadziesiąt metrów szerokości.

Jeszcze tego samego dnia zobaczymy pobliski Szczeliniec Wielki. To najwyższy szczyt Gór Stołowych, należący do Korony Gór Polskich. Podczas tej wycieczki będziemy pokonywać szczeliny (stąd nazwa) i wąskie wąwozy tego wzniesienia.

Wiele osób marzy, aby pojechać na wycieczkę do Skalnego Miasta, a jeszcze więcej nawet nie wie, że takie miejsce istnieje. Ty będziesz tym szczęśliwcem, który na własne oczy przekona się, jak wyjątkowe jest to miejsce.


Podczas wycieczki do Skalnego Miasta poczujesz się, jakbyś przeniósł się do Narnii. Tak, to właśnie w Skalnym Mieście również kręcono sceny tego filmu.

Masz wolne dwa dni i chcesz zobaczyć świat rodem z Narnii? Kliknij tutaj: Trzy cudowne miejsca podczas jednej wycieczki – Błędne Skały, Szczeliniec Wielki i Skalne Miasto

Skalne cuda w trzy dni

W ofercie biura podróży NH1 mamy dużo więcej wyjazdów, podczas których podziwiamy skalne cuda. Mamy również wycieczkę 3-dniową. W tej wycieczce zwiedzimy wszystkie wymienione wyżej atrakcje, czyli Błędne Skały, Szczeliniec Wielki oraz Skalne Miasto, ale dodatkową atrakcją jest tym razem nie wspinanie się na skalne twory, ale wyprawa w głąb ziemi – zwiedzimy Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie.

Jaskinia Niedźwiedzia – wycieczka do czasów epoki lodowcowej

Jaskinia Niedźwiedzia to najdłuższa jaskinia Sudetów. Jej nazwa pochodzi od szczątków prehistorycznych ssaków, jakie znaleziono po odkryciu jaskini. Wśród zwierząt, jakie tam przebywały był niedźwiedź jaskiniowy, a ponadto lew jaskiniowy i wilk szary. Dziś jest już tam całkiem bezpiecznie, a do zwiedzania dla turystów udostępniono środkowy z trzech poziomów jaskini. Główna atrakcja tej jaskini to efektowne nacieki skalne, czyli stalaktyty i stalagmity.


Więcej o wycieczce, podczas której w trzy dni zobaczysz tak wiele atrakcji, przeczytasz tutaj: Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Jaskinia Niedźwiedzia i Skalne Miasto – wycieczka 3-dniowa

Z biurem podróży NH1 zobaczysz wyjątkowe formacje skalne, jakie powstawały przez miliony lat. My zwiedzimy je w jeden, dwa lub trzy dni.