Wycieczka do Via Ferrata Komin - wyjazd z adrenaliną w tle dla aktywnych

Wycieczka do Via Ferrata Komin - wyjazd z adrenaliną w tle dla aktywnych

  • Admin
Słynna skalna droga, Via Ferrata Komín i jej nowo otwarty most linowy zawieszony nad przepaścią, będzie jedną z atrakcji trzydniowego wyjazdu.  Jeśli kochacie ekstremalne doznania, to oferta jest dla Was.

Przeprawa mostowa znajduje się na szlaku Via Ferrata. Linowe przejścia i drabinki to cecha charakterystyczna tej trasy, ale nowy most znacznie się od nich różni. Wszystko za sprawą miejsca, w jakim został zawieszony, tj. ogromnej przepaści pod nim. Most liczy 78 metrów długości. Do jego pokonania niezbędna jest również specjalna uprząż oraz liny, do których jesteśmy przypięci. Pomimo wszelkich środków bezpieczeństwa przejście linowym mostem w słowackiej Skalce z pewnością przyprawi Was o mocniejsze bicie serca. 


Podczas wyjazdu odwiedzimy również szlak Janosikowe Dierywąwozy, drabinki, podesty. Będzie prawie jak w Słowackim Raju. Na turystów czeka zespół głębokich dolin o charakterze skalnych wąwozów położonych między masywami Małego i Wiekiego Rozsutca oraz Bobotów.

Wizyta w Dolnych Dierach, Hornych Dierach i Novych Dierach z pewnością zostanie w Twojej głowie na dłużej. W tłumaczeniu diery oznaczają po prostu dziury, co idealnie oddaje charakterystykę tego miejsca. Nie będzie to bowiem kolejna zwykła wędrówka, ale spacer po wąskich i krętych wąwozach. W kilku miejscach zamieszczono schodki, drabinki czy poręcze, które ułatwią Ci przejście trudniejszych fragmentów. 
Kolejną naszą atrakcją będzie Mały Krywań (Malý Kriváň, 1671 m n.p.m.), który jest drugim pod względem wysokości szczytem w Krywańskiej części Małej Fatry. Wznosi się między masywami Wielkiego Krywania (Veľký Kriváň) i Suchego. Na jego szczyt nie prowadzi bezpośrednio z dolin żaden szlak. My wybieramy szlak graniowy od Wielkiego Krywania. To przepiękna trasa panoramiczna, która zachwyca widokami. Zabierzecie stamtąd ze sobą niezapomniane wspomnienia i przepiękne zdjęcia.

Jedno jest pewne, emocji na pewno nie zabraknie. Jeśli lubicie próbować nowych rzeczy i jesteście gotowi na nowe przygody, będziecie zachwyceni! 

Nasz kameralny wyjazd przeznaczony jest tylko dla 14 osób. Jedziemy dwoma naszymi busami w zabudowie VIP.

Zobacz szczegóły wycieczki: VIA FERRATA KOMIN SKALKA


Informacji udzielamy e-mail: biuro@nh1.pl lub telefoniczne 721 999 440  infolinia czynna od Poniedziałku do Piątku w godzinach 8:00-17:00  W soboty od 9:00 do 15:00.  Nie udzielamy informacji SMS. 

Każdy dzień na filmach poniżej: