Przeżyj niesamowite dni w Alpach!

Przeżyj niesamowite dni w Alpach!

  • Admin
Uwielbiasz góry? Chcesz przeżyć coś niesamowitego? Jedź z nami w Alpy Austriackie. Zabierzemy Cię w niezwykłą podróż, którą zapamiętasz do końca życia!


Alpy to najpiękniejszy i największy łańcuch górski w całej Europie. Podniebne pasma górskie ciągną się od wybrzeża Morza Śródziemnego aż po dolinę Dunaju, tuż obok Wiednia. Ich łączna długość to 1200 km. Niezwykły, alpejski obszar posiada w swoim terytorium aż sześć europejskich krajów. Widoki jak z bajki, zdrowe i rześkie powietrze, krystalicznie czyste jeziora, malowniczo położone alpejskie miasteczka przyciągają zwiedzających o każdej porze roku.

Część alpejskich obszarów znajduje się w położonej w samym sercu Europy Austrii i zajmuje aż 2/3 jej terenów. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu, aby podziwiać ośnieżone szczyty i rozciągające się ponad horyzont lodowce. Austriackie Alpy rozciągają się na obszarze trzech landów: Tyrolu, Karyntii i Salzburga. Najwyższym szczytem w jest tam Grossglockner, sięgający 3798m. Ze względu na charakterystyczny kształt piramidy i spektakularną wybitność 2423 m, jest drugim w Alpach (po Mont Blanc) i dziewiątym w Europie najwybitniejszym szczytem górskim.

Spędź niesamowite pięć dni w austriackich Alpach. Zabierzemy Cię w najpiękniejsze miejsca w tym terenie!


Droga Wysokoalpejska Grossgnocker

Alpejska droga wysokogórska Hochalpenstrasse - Grossglocknerstrasse to najbardziej malownicza droga w Austrii. Ma niemal 50 km długości długości, a przemierzając ją, pokonuje się różnice wysokości wynoszącą 1766m. Ta, zdecydowanie jedna z najpiękniejszych dróg w Europie, rozpoczyna się zielonymi łąkami, a później systematycznie pnie się w górę poprzez pastwiska, lasy, skały, aż do krainy wiecznego lodu, na wysokości 2500 m. Jej kulminacyjnym punktem jest widok na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner (3798 m.) oraz najdłuższy we wschodnich Alpach, liczący 10 km długości, lodowiec Pasterze.


Wędrówki w Alpach

Nie ma nic lepszego niż długie wędrówki w górach. To idealna okazja do refleksji, odpoczynku, a jednocześnie podziwiania naturalnej, austriackiej przyrody. W austriackich Alpach będziemy mieć okazję wędrowania ciekawie poprowadzonymi szlakami, obserwowania zapierających dech w piersiach krajobrazów, form krasowych, a w wyższych partiach lodowców łagodnie opadających w stronę alpejskich jezior.


Wodospad Krimml

Wodospady Krimml są jedną z największych atrakcji turystycznych w Tyrolu. Najwyższe w Austrii liczą aż 385m wysokości i są symbolem narodowego piękna w parku narodowym Hohe Tauern. Tworzy je rzeka Krimmel Ache, zasilana 17 potokami lodowcowymi. Wodospad składa się z trzech półek skalnych, górny ma wysokość 145 m, środkowy 100 m, a dolny, najbardziej widowiskowy mierzy 140 m. W słoneczne dni spadająca woda tworzy przepiękną tęczę.

Dla zwiedzających została przygotowana ścieżka, prowadzącą z dołu aż do szczytu wodospadów z 33 serpentynami i 7 platformami widokowymi, z których rozciąga się malowniczy, alpejski widok. Ścieżka prowadzi przez piękny świerkowy las z gęstym mchem i porostami. W rejonie wodospadów żyje wiele gatunków ptaków, w tym gatunki zagrożone i chronione. Po dotarciu do górnego wodospadu można kontynuować wędrówkę i odkrywać piękną dolinę Ache Valley. Wodospady Krimml są odwiedzane przez turystów od XIX wieku. Dziś są one jedną z głównych atrakcji turystycznych w Austrii, odwiedzaną co roku przez około pół miliona osób.


Wąwóz Lichtensteinklamm

Wąwóz Liechtenstein to najbardziej znany skalny kanion na Ziemi Salzburskiej. Urokliwa kraina kryje w sobie wiele cudów przyrody i niezwykłych krajobrazów, chronionych w Parku Narodowym Wysokie Taury. Wąwóz to przełom rzeki, która malowniczo wcina się w masyw górski, na głębokość aż 300 metrów! Dnem wąwozu, tuż nad wzburzoną wodą poprowadzono kładki dla turystów, dzięki czemu to niezwykłe zjawisko natury można podziwiać podczas pieszej wędrówki. Wąwóz nie tylko jest najpiękniejszym w Austrii, na uwagę zasługują także jego długość i głębokość, jest bowiem także jednym z najgłębszych i najdłuższych w tym obszarze geograficznym.


Platforma Airwalk na zaporze Kölnbrein

Austriackie Alpy oferują wiele platform widokowych, które oprócz bajecznych widoków zachwycają także nadzwyczajną architekturą. Niezwykłe emocje czekają na każdego, kto stanie na znajdującej się setki metrów nad przepaścią szklanej tafli i popatrzy na to, co znajduje się pod nim. Najwyższa tama w Austrii Kölnbrein położona jest na wysokości 1933m. Do punktu widokowego prowadzi 14,4km drogi przebiegającej przez liczne wodospady, malownicze tereny i wykute w skałach tunele. Na końcu trasy znajduje się ażurowa, stworzona z metalu i szkła platforma, która zawieszona nad murem zapory, unosi się nad przepaścią. Z przestrzeni powietrznej można podziwiać widok sięgający 200 m poniżej zawieszenia.


Zwiedzania Insbrucka

Innsbruck jest stolicą Tyrolu, a także jednym z największych miast w Austrii. Jego cechy charakterystyczne to niewielkie, ale równie ładne Stare Miasto, kolorowe kamienice i deptaki, z których można podziwiać potężne i otaczające miasto z każdej strony góry. Wszystko to zapiera dech w piersiach i sprawia, że każdy z Insbrucka wyjeżdża niesamowicie oczarowany. Insbruck poza tym, że zachwyca niezwykłą architekturą oraz swoją bogatą historią, przez wielu jest także kojarzony ze sportem. Miasteczko dwukrotnie było gospodarzem igrzysk olimpijskich, a każdego roku współorganizuje Turniej Czterech Skoczni i inne liczne imprezy narciarskie, jest także najlepiej przygotowanym na przyjęcie tysięcy kibiców miastem.


Daty:

I Wyjazd: 02-07.04.2019,  II Wyjazd: 30.04-05.05.2019, III Wyjazd: 03-08.09.2019

Wyjazdy z miast: Warszawa, Radom, Kielce, Łódź, Kraków, Katowice, Częstochowa. 

Cena: 1180 zł  Bez ukrytych kosztów: 

  • przejazd autokarem lub busem (2 kierowców)
  • wliczone opłaty za autostrady drogi i parkingi na trasie 
  • 3 noclegi w pensjonacie, w pokojach 2 lub 3-osobowych z łazienkami 
  • 3 śniadania
  • bilety wstępów: wodospady Krimml, wąwóz Lichtensteinklamm, płatne przejazdy trasami Grossglockner, Hochalpenstraße i Gerlos Hochalpenstraße, ok. 70,- Euro/os 
  • ubezpieczenie 
  • opieka przewodnika podczas całej wycieczki
KUP WYJAZD ON-LINE KLIKNIJ TUTAJ " JEDZIEMY W ALPY, JEDZ Z NAMI" 

UWAGA: możliwość płatności w 2 równych ratach cena całości 1250 , pierwsza wpłata przy umowie, druga wpłata na 20 dni przed wyjazdem.

Wyjazd organizowany przy minimum 7 uczestnikach. W przypadku zainteresowania inną datą, prosimy o kontakt. Nasze wyjazdy  dopasowujemy tak, aby data była komfortowa dla uczestników. W okresie wakacyjnym cena może być nieznacznie wyższa. 

W/w. program jest ramowy i może ulec zmianie  w zależności od warunków atmosferycznych i dostępności atrakcji.


Organizator: www.nh1.pl 

Więcej informacji: biuro@nh1.pl  telefon: 721 999 440