RYSY OD STRONY SŁOWACKIEJ W JEDEN DZIEŃ

RYSY OD STRONY SŁOWACKIEJ W JEDEN DZIEŃ

  • Admin
Rysy to jeden z najbardziej pożądanych szczytów polskich gór! Zdobycie go, u nie jednej osoby znajduje się na życiowej liście rzeczy do zrobienia! Powodów jest wiele. Jednych motywuje wejście na najwyższy szczyt w Polsce, innych sprawdzenie własnego szczytu – możliwości. 

Miłośnicy aktywności fizycznej zachwycą się całodzienną wędrówką na łonie natury, a wielbiciele pięknych krajobrazów będą w pełni usatysfakcjonowani, tym co zobaczą podczas wędrówki i będąc już na samym szczycie. Przejście przez Rysy gwarantuje bowiem wspaniałe panoramy. Daje możliwość objęcia wzrokiem Morskiego Oka, Czarnego Stawu i robiących wrażenie Mięguszowieckich Szczytów. Patrząc we wschodnim kierunku Doliny Kaczej, Ciężkiej, Litworowej, majestatycznego Ganku, Wysokiej, szczytu Gerlach, a po stronie południowej pięknej Doliny Mięguszowieckiej. Wejdź z nami na Rysy od strony słowackiej, w jeden dzień! Nie musisz martwić się o przewodnika, ubezpieczenie i przejazd, wszystkim się zajmiemy!


Masyw Rysów ma trzy wierzchołki, stąd często dochodzi do nieporozumień dotyczących wysokości najwyższego szczytu w Polsce. Dwa z nich położone są po stronie słowackiej: najwyższy 2 503 m n.p.m. i najniższy 2 473 m. Po polskiej stronie leży środkowy wierzchołek o wysokości 2 499 m n.p.m. i ten jest najwyższym punktem na terenie Polski. Właśnie przez niego przechodzi granica Polsko - Słowacka.


Wejście na Rysy jest więc możliwe zarówno od strony Polskiej, jak i Słowackiej. Wybierając pierwszą opcję, należy liczyć się z tym, że trasa jest nieco trudniejsza. Może być także przepełniona przez turystów, przez co wędrówka będzie dłuższa i mniej komfortowa. Droga na szczyt od strony Słowackiej jest krótsza i przyjemniejsza. Wyrusza się z 1300m., a nie z 972m. tak jak od strony polskiej. Wędrując po stronie słowackiej można także odwiedzić legendarną Chatę pod Rysami (2250m.), czyli najwyżej położone schronisko w Tatrach! Trasa na szczyt i z powrotem zajmuje około 9h.


Weź udział w jednodniowym wypadzie na Rysy od strony słowackiej! Nie musisz martwić się o przewodnika, komfortowy przejazd i ubezpieczenie! Wszystkim zajmiemy się my! Ty wykorzystaj czas na podziwianie przepięknej panoramy Tatr!

Ilość dostępnych miejsc : 15 ( jeden wyjazd) Wyjazdy w każdą ostatnią sobotę miesiąca, od czerwca do października. 

Koszt wyjazdu 250 zł/os.  Zapisz się już dziś on-line: >>>KLIKNIJ WEJŚCIE NA RYSY 

Orientacyjne godziny wyjazdów: Warszawa 22:00, Radom 0:00, Kielce 1.30, Kraków  3:00. 

Powrót późnym wieczorem.

Nie wiesz wszystkiego? Chciałbyś zadać nam pytanie? Napisz do nas! Rozwiejemy wszelkie wątpliwości! 

Kontakt:"> biuro@nh1.pl , telefon: 721 888 440

Relacja filmowa i zdjęciowa z jednego naszego kameralnego wyjazdu poniżej.  

Organizator : www.nh1.pl