Czarnobyl Tour – czterodniowy wyjazd do Czarnobyla i Kijowa

Czarnobyl Tour – czterodniowy wyjazd do Czarnobyla i Kijowa

  • Admin
Od lat odwiedzenie miasta jest marzeniem poszukiwaczy przygód, urban explorerów i miłośników opuszczonych miejsc. Jest tylko jeden sposób, aby poczuć panującą tam atmosferę. Odwiedzić Czarnobyl, Prypeć i Zonę, czyli strefę zamkniętą, powstałą po eksplozji elektrowni atomowej.

26 kwietnia 1986 roku wybuch reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu zmienił życie milionów ludzi. Z okolicznych terenów wysiedlono 350 tys. osób, a obszar zamknięty dla człowieka objął 4769 km². Do dziś trudno oszacować, ile osób zginęło w wyniku promieniowania. Ewakuowano wtedy 164 miejscowości, ich mieszkańcom powiedziano, że wyjeżdżają jedynie na kilka dni. Jak się później okazało kilka dni, zamieniło się w kilkadziesiąt lat, a ewakuacja okazała się być przesiedleniem. Tętniąca kiedyś życiem kraina, dziś jest reliktem radzieckiego świata. Zostały opuszczone osiedla, szpital, sala teatralna, basen, sala gimnastyczna ze zbutwiałymi linami do ćwiczeń. Przedszkole i najsmutniejszy park rozrywki, z rdzewiejącymi huśtawkami, rozpadającymi się samochodzikami i zniszczonym diabelskim młynem. Jest też ,,Czerwony Bór”, nazywany również magicznym lasem. Przed trzydziestoma laty pełen roślin i zieleni, później określony jako jedno z najbardziej napromieniowanych miejsc na świecie. Jego nazwa pochodzi od koloru, obumarłych w wyniku promieniowania sosen.

Wycieczka do Czarnobyla wymaga opieki przewodnika oraz uzyskania odpowiednich zezwoleń. Procedura jest na tyle długa, skomplikowana i kosztowna, że organizowanie indywidualnych odwiedzin należy uznać za nieopłacalne. Weź udział w zorganizowanym przez nas, czterodniowym wyjeździe do Czarnobyla i Kijowa! Dbamy także wszelkie kwestie bezpieczeństwa, zostaniesz przeszkolony z tego, w jaki sposób bezpiecznie zwiedzić miasto.

Żeby wziąć udział w wyprawie, w dniu wyjazdu musisz mieć ukończone 18 lat oraz ważny paszport. 

W drodze do strefy wykluczenia poznasz zasady bezpieczeństwa radiologicznego i obejrzysz specjalnie przygotowany materiał wideo na temat katastrofy.

Zobaczysz takie miejsca jak muzeum, cerkiew św. Eliasza, park Wiecznej Chwały, port rzeczny i pomnik upamiętniający osoby, zabezpieczające reaktor nr 4 bezpośrednio po eksplozji. 

Odwiedzimy reaktor nr 4, w którym wdrażane są skomplikowane rozwiązania mające na celu uczynienie go bezpiecznym dla środowiska. Zobaczysz tajemniczy obiekt Czarnobyl-2 i radziecki radar poza horyzontalny Duga, którego używano do celów szpiegowskich i zagłuszania zagranicznych stacji radiowych. Udamy się też do Prypeci, gdzie zobaczysz opuszczony park rozrywki oraz diabelski młyn, na który nigdy nie wsiadło żadne dziecko.

Wyjazd z miast:  Katowice, Kraków, Kielce, Radom, Warszawa, Lublin, 

Terminy:

I Wyjazd: 14-17.03.2019

II Wyjazd: 18-21.04.2019

III Wyjazd: 16-19.05.2019

IV Wyjazd:13-16.06.2019

V Wyjazd: 11-14.07.2019

VI Wyjazd: 08-11.09.2019

VII Wyjazd: 03-06.10.2019

VIII Wyjazd: 07-10.11.2019

Program wyjazdu:

Dzień pierwszy:

Wyjazd z Kielc godzina 16:00, przejazd przez Polskę. Nocna podróż do Kijowa 

Dzień drugi:

Przyjazd do Kijowa, śniadanie. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Sobór Mądrości Bożej, Muzeum Czarnobylskie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. 

Dzień trzeci:

Śniadanie około godziny 8:00, a następnie całodzienny wyjazd, w celu zwiedzania "Strefy Zamkniętej". W zależności od przewodnika istnieje możliwość odwiedzenia miejsc, które nie są zawarte w standardowym planie. Około godziny 15:00 obiad. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Czas wolny, możliwość zrobienia zakupów. Wyjazd do Polski

Dzień Czwarty:

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych 

CENA: 960 zł Wycieczkę do Czarnobyla możesz kupić on-line: <<<KLIKNIJ JEDZIEMY DO CZARNOBYLA

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu*** (pokoje 2,3 osobowe) w centrum Kijowa, wyżywienie (2 śniadania, 1 obiad, 1 obiadokolacja) ubezpieczenie, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, całodzienna wycieczka – Czarnobyl Tour (polskojęzyczny przewodnik, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej wraz obowiązkowym ubezpieczeniem), 4h zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem. Pozwolenie na fotografowanie i filmowanie.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 50 UAH. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1 osobowego - 70 zł.

Uwaga: przed zakupem, prosimy o kontakt telefoniczny 721 999 440 lub e-mail: biuro@nh1.pl z zapytaniem o dostępności jak i podpisaniu umowy wyjazdowej. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu pobytu oraz zmiany godziny wyjazdów.