Marszobieg wiosenny w Pieninach

Marszobieg wiosenny w Pieninach

 • Admin

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wiosenny marszobieg szlakami pięknych Pienin.  

Nie liczy się czas a relaks !!  Szlakiem Pienińskiej przyrody. 


UWAGA: CZEŚĆ ŚRODKÓW Z MARSZOBIEGU ZOSTANIE PRZEKAZANA NA LECZENI MAI GRABARCZYK (INFORMACJE PONIŻEJ) 

Trasa odpowiednia zarówno dla osób dorosłych, starszych osób jak i dzieci.  Łatwa , przyjemna droga bez nachyleń z pięknymi widokami po drodze. Jedziemy z miast: Katowice, Kraków, Radom, Kielce, Rzeszów, Mielec, Tarnów. Inne miasta w przypadku zainteresowania, wyjazd w godzinach nocnych i wczesno porannych.

Data: 13.04.2019
Start: Szczawnica Polana godzina 8:00

Trasa: 22 km. Czas przejścia tempem spacerowym ok 8 h
Ilość miejsc: 500, liczy się data zgłoszeń
Pakiet zawiera : 

 • Koszulkę oddychająca z nadrukiem 
 • Pelerynę przeciwdeszczowa z nadrukiem
 • shaker napój
 • pamiątkowy medal i dyplom
 • obiad
 • ubezpieczenie
 • zabawa z wodzirejem przy ognisku i grillu
 • Przejazd autokarem lub busem z miast: Katowice, Kraków, Radom, Kielce, Rzeszów, Mielec, Tarnów 
 • Opiekę medyczną 
 • opieka pilota
 • mapa tras

Uwaga: istnieje możliwość dojazdu własnego, zorganizowania noclegu. W takim przypadku prosimy o kontakt z organizatorem.

Pamiętajcie tu nie liczy się czas a wspólny relaks !!!
Przebieg trasy: 

Rozpoczynamy w Szczawnicy, polana miejsce startu i mety. Następnie przemieszczamy się drogą asfaltową wzdłuż Dunajca.  Pierwsza atrakcja jaką mamy możliwość do przejścia jest kładka na wyspę w Dunajcu. Po pokonaniu kilkuset metrów możemy wstąpić do Schroniska PTTK Orlica.

Następnie dochodzimy do granicy ze Słowacją gdzie znajduję się niewielka plaża i możliwość zakupienia jedzenia lub pamiątek ze słowackiego Pienińskiego Parku Narodowego .Po Słowackiej stronie wybieramy górną ścieżkę  Dochodzimy do skrzyżowania szklaków – wzdłuż Dunajca wiedzie Pienińska Droga do Czerwonego Klasztoru – przed nami jeszcze ok. 8 km (2-2,5 godz.) spaceru wzdłuż Dunajca czerwonym szlakiem (ewentualnie można wybrać szlak niebieski przez góry – nie dla wózków i rowerów). W tym miejscu możemy podejść wzdłuż Leśnickiego Potoku do restauracji Pienińska Chata – ok. 500 m w jedną stronę.Na końcu szlaku czeka nas rozległa łąka, za mostkiem słynny Czerwony Klasztor (muzeum) 

W miejscowości Czerwony Klasztor (ok. 500 m od klasztoru-muzeum) możemy przejść kładką pieszo  rowerową  do Sromowców Niżnych 

Powrót tą samą trasą lub możemy też wybrać szlak górski przez Przełęcz Szopkę i Sokolicę.


Więcej informacji i zapisy biuro@nh1.pl 

Ceny pakietów pod linkiem  https://nh1.pl/products/0/13 

UWAGA: CZEŚĆ ŚRODKÓW Z MARSZOBIEGU ZOSTANIE PRZEKAZANA NA LECZENI MAI GRABARCZYKMaja urodziła się  5.01.2018r  z poważnymi wadami serca AVSD  +TOF +ASD II +PDA oraz  wada genetyczna Zespołem Downa .

Maja od chwili narodzin wymaga stałej rehabilitacja psychoruchowej. Jest też pod stalą opieka specjalistów takich jak kardiolog, neurolog, endykrynkolog, laryngolog, okulista ,neonaolog. Każda z tych wizyt wiąże sie z dużymi kosztami. Czekają ją też powazne operacje lecz nie wiadomo czy lekarze z Polski się ich podejmą. Zachęcamy do wsparcia naszej córeczki.Pamiętajcie dobro zawsze wraca
Możesz pomóc także on-line: https://zrzutka.pl/tfma2f 
 

Foto Internet